Дистанційне навчання

Каталог курсів

images5Чи шкідливий мобільний телефон для здоров'я?   Вчені стурбовані масовим розповсюдженням мобільних телефонів серед дітей, так як це може бути потенційно небезпечно для здоров'я.

«Ми дуже насторожені відносно дітей. Є дані, які підтверджують, що мобільні телефони можуть впливати на розвиток пухлини головного мозку », - заявив на прес-конференції провідний науковий співробітник Федерального біофізичного медичного центру ім. Бурназяна Юрій Григор'єв.

Згідно з даними досліджень, проведених шведськими вченими, якщо дитина користується мобільним телефоном з 8-12 років, то до 21 року ризик виникнення пухлини головного мозку зростає в п'ять разів, а вчені з Італії і Австралії говорять про уповільнення реакції «мобілеманів», про їхні часті нервові розлади.

Експерт також відзначив, що хоча віддалені наслідки будуть помітні тільки через 5-10 років, проте в даний час кожна людина піддається електромагнітному випромінюванню від базових станцій стільникового зв'язку. Крім того, багато хто настільки інтенсивно користуються своїм мобільником, що доза одержуваного випромінювання порівнянна з тією, яку отримують люди, які працюють з радіолокаційним обладнанням, радіо-або телевізійними передавачами, а також з авіаційним обладнанням.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, до віддалених наслідків використання мобільного зв'язку може ставитися хвороба Альцгеймера, депресивний синдром, а також схильність до епілептичних реакцій.  Ні бренд, ні ціна стільникового телефону не мають значення. Доза опромінення визначається режимом роботи мережі та інтенсивністю використання телефону.

Фахівці пропонують в цілях безпеки використовувати дротову або бездротову гарнітуру, щоб відстань до телефону було не менш півметра. Крім того, рекомендують скоротити час використання телефону і збільшити паузи між дзвінками.

За кордоном чоловікам напряму радять не носити телефон на рівні талії, його випромінення може вплинути на потенцію.

А жінкам не варто тримати мобілки у нагрудних кишенях і на шнурку на шиї — це загрожує раком молочних залоз. Хоч зараз практично всі телефонізовані, але прислухайтесь до власних відчуттів — вони вам підкажуть, що носити мобільник на тілі небезпечно.

Фахівці Московської медичної академії ім. И.М. Сєченова під керівництвом академіка РАМН Геннадія Румянцева черговий раз спробували знайти відповідь на питання, чи шкідливі мобільні телефони для здоров'я.

Основним шкідливим фактором мобільних телефонів вважаються високочастотні випромінювання дециметрового діапазону. Найпоширеніші в Україні працюють на частотах 900, 1800 й 1900 Мгц..

Висновок про вплив мобільних телефонів на здоров'я складно зробити ще й тому, що з початку досліджень пройшло занадто мало часу, а злоякісні пухлини, у виникненні яких винять телефони, утворяться досить довго. Єдиний не поставлений під сумнів факт: вплив радіохвиль частоти 900 Мгц підвищує кровоток у корі головного мозку.

Якщо у власників мобільних телефонів є діти, то їм потрібно мати на увазі, що вони особливо чутливі до випромінювання мобільного телефону. У дітей кістки набагато тонші, ніж у дорослих. Тому, кістки черепа дитини   значно меншою мірою послаблюють шкідливий вплив електромагнітного випромінювання стільникового телефону. Ще, діти менші за вагою ніж дорослі, тому значення того самого випромінювання для них виявляється більше розрахункового. Треба пам'ятати про це, коли вирішується питання про купівлю дитині мобільного телефону.

УВАГА!!!

 • При користуванні мобільним телефоном дорослою людиною на відкритому просторі протягом доби безпечно говорити не більше 50 хвилин.

 • Дітям до 16 років безпечно користуватися мобільним телефоном не більше 20 хвилин протягом доби.

 • Малим дітям використання мобільного телефону слід заборонити.

 • Час постійного користування мобільним телефоном дорослою людиною в екранованих приміщеннях (кабіна, салон автомобіля, мікроавтобуса тощо) має бути обмеженим до 15 хвилин на добу.

 • Пам'ятайте, що Ваш мобільний телефон увесь час перебуває в активному стані очікування радіозв'язку, і тому не носіть його у кишені чи на грудях як медальйон, особливо це стосується молодих людей, вагітних жінок та дітей (У дітей за грудною кісткою знаходиться ендокринна залоза - вилочка, що регулює взаємний ріст і розвиток усіх внутрішніх органів людини!!!)

  Головні події
  9 травня
  5cd17e6422636957126510
  Детальнiше


  День Європи
  IMG-2579cef5c309fe707de9428f85de0f1f-V
  Детальнiше


  Річниця Чорнобиля
  -2
  Детальнiше


  День авіації та космонавтики
  yan
  Детальнiше


  Інтелектуальний турнір "Гладіатори права"
  IMG-128dbef5a5c8fec3beb20a0a1fb4bf38-V
  Детальнiше


  День Космонавтики
  DSC04721
  Детальнiше